Koła dwumasowe Valeo

Sprzęgła Valeo są montowane w co trzecim samochodzie w Europie. Valeo oferuje 1100 zestawów i 700 osobnych elementów, w tym łożyska hydrauliczne i sprzęgła sportowe. Koncern stale rozwija i uzupełnia gamę produktów do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i ciągników rolniczych. Części i zestawy Valeo, produkowane w 12 zakładach na czterech kontynentach, są w sprzedaży w ponad 80 państwach.

Valeo oferuje ponad 150 rodzajów kół dwumasowych, z czego 34 jest przeznaczone dla średnich i ciężkich samochodów ciężarowych. Pozostałe 100 + stanowią koła dwumasowe i sztywne koła zamachowe do samochodów osobowych i lekkich ciężarówek.

Ostatnio w ofercie firmy znalazło się parę innowacyjnych produktów, jak m.in. Flexible Flywheel – elastyczne koło zamachowe Valeo o nowej konstrukcji. Dzięki niemu, poprawie uległo kierowanie pojazdem, a całość zapewnia niezawodność przy zmniejszonym hałasie, drganiach i nieprzyjemnych dźwiękach (NVH).

Elastyczne koło zamachowe Valeo Flexible Flywheel zastępujące bezpośrednio konwencjonalne sztywne koło zamachowe, zostało opracowane w celu minimalizacji negatywnych skutków drgań wynikających z naprężeń zginających związanych z układem wał korbowy – sztywne koło zamachowe.

Drgania te powodują głośną pracę silnika, problemy z włączaniem i wyłączaniem sprzęgła oraz utrudnienia w zmianie biegów. Nowa konstrukcja koła zamachowego Valeo Flexible Flywheel aby osiągnąć płynne włączanie sprzęgła przy niższym hałasie układu napędowego, skutecznie przesuwa drgania wynikające z naprężeń zginających poza zakres częstotliwości, w którym występują te problemy.

Koło zamachowe Flexible Flywheel jest połączone z wałem korbowym przy pomocy płyty, która jest elastyczna przy zginaniu i sztywna przy skręcaniu. Aby uzyskać efekt tłumienia drgań silnika, płytę elastyczną wyposażono w specjalnie opracowaną sprężynę talerzową, zamontowaną między kołem zamachowym a wałem korbowym.

You can leave a response, or trackback from your own site.

1 odpowiedź to “Koła dwumasowe Valeo”

  1. […] zapewnić dobrą jakość od dobrego producenta. Dobrym przykładem będą np. koła dwumasowe Valeo. Tej marki sprzęt stosowany jest w co trzecim samochodzie w Europie i cieszy się dużym […]

Dodaj komentarz

Powered by WordPress