Aisin

Firma Aisin powstała w 1965 roku w Japonii. Dziś jest jedną z największych firm produkujących części samochodowe na rynek OEM i aftermarket, posiada roczny obrót rzędu wielu milionów dolarów, przedstawicielstwa na całym świecie i zatrudnia tysiące pracowników.

Największą częścią oferty firmy są sprzęgła Aisin i ich poszczególne elementy. Poza tym wizytówką firmy są też wysokiej jakości pompy wody. AISIN jest dostawcą na pierwszy montaż dla takich marek jak Toyota (80% nowych pojazdów), Mitsubishi, Suzuki, Honda, Nissan i inne (głównie japońskich i koreańskich).

Sprzęgła Aisin znane są na całym świecie z powodu ich jakości i niezawodności. Firma Aisin pozostaje jednocześnie największym producentem i dostarczycielem sprzęgieł dla Toyoty. Technologia wykorzystywana w procesie produkcji sprzęgieł Aisin jest włączona do produktów dostarczanych do innych aut jako oryginalne wyposażenie. Stosując wiedzę i doświadczenie pochodzące z produkcji części na tzw. pierwszy montaż, części Aisin przeznaczone na rynek zamienny cechują się taką samą jakością i niezawodnością.

Jedną z unikatowych i innowacyjnych technologii stosowanych przez Aisin w sprzęgłach jest NVR (od ang. Noise Vibration Reduction, czyli w wolnym tłumaczeniu system redukcji drgań). Firma Aisin tego typu rozwiązaniami pokazuje, że wydajność i dbałość o środowisko może iść w parze. Sprzęgło typu NVR opracowane przez Aisin zostało przyjęte w przemyśle motoryzacyjnym jako oryginalne wyposażenie.

Sprzęgło to jedna z najważniejszych części w każdym aucie. Sprzęgło stosuje się w celu przenoszenia momentu obrotowego na koła (umożliwia ono tym samym połączenie silnika z wałem napędowym). W skład sprzęgła Aisin wchodzą trzy główne komponenty: tarcza sprzęgła, docisk sprzęgła i łożysko. Sprzęgło jest stosunkowo delikatnym komponentem, a wiele czynników zależnych od kierowcy wpływa na jego czas eksploatacji (np. styl jazdy).

Dodatkowo, wielu fachowców radzi, aby wymieniać cały zestaw sprzęgła przy pojawieniu się problemów z użytkowaniem, tj. tarczę sprzęgła, docisk i łożysko. Częsty przypadek wymiany samej tarczy sprzęgła jest bowiem pozorną oszczędnością. Ponadto przy wyborze sprzęgła do naszego modelu samochodu, warto kupić produkt najwyższej jakości, który zapewni nam komfort i bezpieczeństwo. Wybierając sprzęgło Aisin możemy być pewni, że taki właśnie produkt otrzymamy.

Sprawdź sprzęgło AISIN w ofercie sklepu iParts.pl

Powered by WordPress