Koła dwumasowe Seat

Sociedad Española de Automóviles de Turismo znany bardziej pod nazwą SEAT, powstał w 1950 roku. Właścicielami firmy był wówczas Narodowy Instytut Przemysłu, który posiadał 51% udziałów w spółce oraz korporacja sześciu banków była w posiadaniu 42% i bardzo znana włoska marka FIAT – której udział to pozostałe 7%. W owym czasie Hiszpanie nie posiadali na drogach zbyt dużo rodzimych samochodów, dlatego postęp w dziedzinie motoryzacji był niezbędny.

Marka Seat swoje początki zawdzięcza właśnie Fiatowi,  który udzielał licencji na produkowanie pierwszych modeli Seata między innymi Seata 1400. Przez wiele ciężkich lat SEAT rozwijał się, przechodził liczne modyfikacje, wprowadzał nowe modele, rozbudowywał zakłady produkcyjne oraz wyposażał go w nowy sprzęt, maksymalizując ilość montowanych samochodów i obroty firmy. W 1980 roku FIAT sprzedał większość swoich udziałów Narodowemu Instytutowi Przemysłu. Dało to SEAT-owi możliwość stania się pierwszym, w pełni hiszpańskim producentem samochodów.

Obecnie firma charakteryzuje się wysoką jakością, niezawodnością i najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi takimi jak silniki SDi, amortyzatory i koła dwumasowe Seat zastosowane w samochodach z silnikami Diesla. Hasło „SEAT auto emocion” w pełni odwzorowuje potencjał marki, nawiązując do stylu i zacięcia sportowego.

W sklepie iparts.pl znajdziecie nie tylko koła dwumasowe do Seata, ale również tysiące innych części do samochodów tej marki w atrakcyjnej cenie.
You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress