Koła dwumasowe Opel

Spółka akcyjna Adam Opel AG to niemiecki producent samochodów osobowych i użytkowych. Firma Opel została założona w roku 1862 przez Adama Opla w miejscowości Rüsselsheim w Hesji. Nie przypuszczał on wtedy, że pewnego dnia jego firma stanie się jednym z największych europejskich producentów samochodów osobowych i użytkowych. Początek firmy był ukierunkowany całkiem w inną stronę bo na produkcję maszyny do szycia, a następnie rowerów. Dopiero długo później bo w roku 1899 rozpoczęto produkcję samochodów.

Dzisiaj Opel jest drugim co wielkości producentem samochodów w Niemczech a zawdzięcza to przede wszystkim trwałości części przez niego produkowanych. Maglownice, wahacze czy koła dwumasowe Opel wykonane są z zachowaniem wysokich standardów jakości i testowane pod kątem trwałości i bezpieczeństw, dlatego samochody tej marki są jednymi z bardziej niezawodnych samochodów na rynku.

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

2 komentarze to “Koła dwumasowe Opel”

  1. Marek pisze:

    W moim Oplu Insignia diesel 160KM turbo z 2008/2009 jest przejechane 60000km.
    Wymieniono:
    reflektor (ksenon) nieszczelny
    obie lampy tylne nieszczelne
    chłodnica nieszczelna
    tylne tarcze i klocki zdarte po 15000 km
    obie maty grzewcze
    wyłącznik turbiny
    sprzęgło wraz z wysprzęglikiem i dociskiem
    klamka wewnętrzna
    przewód ciśnieniowy wspomagania
    świece żarowe
    notoryczne nieszczelności układu ssacego
    rdza pod lakierem
    aktualnie po gwarancji rozsypało się koło dwumasowe
    którego koszt naprawy to około 4000 zł. Jak czytam ,że cyt.”Dzisiaj Opel jest drugim co wielkości producentem samochodów w Niemczech a zawdzięcza to przede wszystkim trwałości części przez niego produkowanych. Maglownice, wahacze czy koła dwumasowe Opel wykonane są z zachowaniem wysokich standardów jakości i testowane pod kątem trwałości i bezpieczeństw, dlatego samochody tej marki są jednymi z bardziej niezawodnych samochodów na rynku” to nie wiem czy śmiać się czy płakać
    bo takie stwierdzenia są zaprzeczeniem elementarnych zasad uczciwości
    w relacjach producent-nabywca.Samochód owszem dla mnie wygodny i totychczas podobał mi się mimo wszystkich niedomagań ale pewne granice zostały przekroczone.

    • patryk pisze:

      Rozumie rozczarowanie wynikające z wadliwości części…trefne modele zdarzają się praktycznie każdej marce, nawet sławnemu Ferrari w modelu FF. Każdy producent posiada w swojej karierze upadki i wzloty. Mimo to Opel za swoją jakość otrzymuje bardzo wysokie oceny. Przykład z jednego znanego portalu motoryzacyjnego:
      „ocena 4.40 na 5.0, liczba ocen 2321
      Oceniane było”
      Prowadzenie: 4.59
      Silnik: 4.36
      Komfort jazdy: 4.37
      Jakość i awaryjność 4.25″

      Dlatego trudno jest ocenić całość marki na podstawie jednego lub kilkudziesięciu przypadków kiepskiej jakości, spośród tysiąca pozytywnych ocen.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress