Valeo

Valeo to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie części samochodowych. To ogromna grupa międzynarodowa, która zajmuje się projektowaniem, wytwarzaniem i dystrybucją części i systemów samochodowych. Wśród nich na uwagę zasługują szczególnie, od lat słynące z trwałości i jakości, sprzęgła Valeo.

Roczne obroty Valeo wynoszą około 10 mld Euro, a sama grupa jest jednym z głównych podmiotów na rynku aftermarket i jest liderem w sprzedaży większości grup produktowych.

Wśród licznych odbiorców i klientów Valeo znajdują się producenci samochodów z Francji (Renault, Peugeot, Citroen), Włoch (Fiat, Lancia, Alfa Romeo), Niemiec (VW, Audi, GM Opel, Daimler-Chrystler) czy Korei (Daewoo, Hyundai).

Obecnie, co trzecie produkowane auto w Europie posiada fabrycznie sprzęgło Valeo. Firma posiada w ofercie ponad 1100 zestawów sprzęgła i 700 pojedynczych elementów, m.in. łożyska hydrauliczne i sprzęgła sportowe. Valeo intensywnie pracuje nad rozwojem i uzupełnianiem oferty produktowej do wszystkich rodzajów aut (osobowych, dostawczych, ciężarowych) a nawet i ciągników. Mocna pozycja Valeo na rynku sprzęgieł sprawa, że ich podzespoły są w sprzedaży w ponad 80 państwach, dokąd trafiają z 12 zakładów produkcyjnych na czterech kontynentach.

Gama produktowa na sprzęgła pokrywa prawie 98% europejskiego rynku samochodowego. Do wielu zalet sprzęgieł Valeo zaliczyć należy ich nowoczesność. Dwumasowe koła zamachowe z tłumikami drgań skrętnych, kierownice z amortyzacją, łożyska hydrauliczne, zestawy czteroelementowe – to wszystko klient może otrzymać tylko u francuskiego producenta. O jakości sprzęgieł Valeo świadczą chociażby wykorzystane technologie, które są takie sam w przypadku części na pierwszy, fabryczny montaż i sprzedawanych na rynku części zamiennych.

Bardzo ważna jest też dbałość o detale. Każde sprzęgło Valeo posiada specjalną płytę CD, zawierającą instrukcję, zdjęcia i rysunki montażowe a także program diagnostyczny. Całość jest zapakowana w folię, dzięki czemu uszkodzenia w transporcie praktycznie nie występują. Wszystko to sprawia, że sprzęgła Valeo to synonim jakości, niezawodności i trwałości.

Sprawdź sprzęgło VALEO w ofercie sklepu iParts.pl

Powered by WordPress