Sachs

W każdym samochodzie, praca sprzęgła jest bardzo ważna – gdy ulega zepsuciu, jazda jest po prostu niemożliwa. Podstawowym zadaniem sprzęgła jest przenoszenie napędu z silnika do skrzyni biegów. Sprzęgło Sachs ma za zadanie również tłumić momentalne przeciążenia, które przechodzą z silnika do skrzyni biegów, i są spowodowane nieumiejętnym odpuszczaniem pedału sprzęgła. Amortyzacja odbywa się przy udziale poślizgu, który powstaje pomiędzy kołem zamachowym a tarczą sprzęgłową oraz poprzez elementy amortyzujące, które są umieszczone w tarczy sprzęgła.

Według ekspertów, sprzęgła Sachs należą do najlepszych na świecie jakościowo sprzęgieł. Wszystkie działania w układzie napędowym odbywają się w ramach tak zwanego „magicznego trójkąta”: kierowcy, silnika oraz przekładni. To obejmuje wszystkie możliwe funkcje operacyjne między silnikiem a skrzynią biegów.

ZF Sachs dostarcza wszystkie produkty składające się na sprzęgło – od pompy hamulcowej do dwumasowego koła zamachowe na wale korbowym. Codziennie, ponad 35 000 sprzęgieł Sachs i 16 000 urządzeń opuszcza fabryki firmy. Elementy te są dostępne w ponad 5 000 wariantach w jakości wyposażenia fabrycznego.

W dzisiejszych czasach, żywotność poszczególnych elementów sprzęgła jest prawie równa. Z tego powodu, Sachs oferuje kompletne zestawy jako optymalne rozwiązanie, które spełnia wymagania ekspertów.

Sprzęgło Sachs składa się z: płyty dociskowej, tarczy sprzęgła oraz łożyska oporowego. Jest ono dostarczane wraz z specjalnym smarem do łatwego montażu, który zapewnia również sprawną i solidną pracę sprzęgła Sachs.

W naszym sklepie koladwumasowe.pl posiadamy pełną ofertę na sprzęgła firmy Sachs do takich marek samochodów jak np. BMW, Opel, Suzuki, Mercedes, Volvo, Audi, Mazda czy Ford.

Sprawdź sprzęgło SACHS w ofercie sklepu iParts.pl

Powered by WordPress