Blue Print

Sprzęgło przez wszystkich ekspertów zgodnie wymieniane jest jako jeden z najważniejszych komponentów w samochodzie. Jaka jest de facto jego funkcja? Otóż, zadaniem sprzęgła jest przenoszenie momentu obrotowego z silnika do skrzyni biegów. Składa się z trzech elementów: tarczy, docisku i łożyska. Ważne jest zatem, aby cały komplet sprzęgła charakteryzował się wysoką jakością.

Na początek chcielibyśmy opisać częste objawy usterek sprzęgła. Otóż, objawy te często pozostają niezauważone. Postępują one bowiem w sposób stopniowy, i często kierowca nie jest w stanie zauważyć, że sprzęgło „bierze” coraz wyżej. Poza tym, diagnozę utrudniają wykorzystywane w nowoczesnych autach samoregulatory.

Jakie są objawy zepsucia sprzęgła? Przede wszystkim wzrost momentu obrotowego, który nie idzie w parze ze wzrostem prędkości. Kierowcy samochodów z mocnymi silnikami mogą łatwo przeprowadzić test, obserwując jak ich samochód zachowuje się przy przyspieszaniu z czwartego na piąty bieg. Dodatkowo, nienaturalne zachowania skrzyni biegów i problemy z wrzucaniem biegów (zwłaszcza „jedynki” i wstecznego) mogą również oznaczać kłopoty ze sprzęgłem.

Kiedy zdiagnozujemy w naszym samochodzie usterkę sprzęgła, pamiętajmy o wymianie całego kompletu sprzęgła, a nie np. tylko samej tarczy. Jest to bowiem pozorna oszczędność – prędzej czy później będziemy zmuszeni do wymiany pozostałych komponentów, a tym samym demontażu skrzyni. Niezwykle istotne jest też, aby przy wymianie sprzęgła wybierać tylko renomowanych producentów, których sprzęgła charakteryzują się najwyższą jakością. Jakość taką zapewnia nam brytyjska firma Blue Print.

Blue Print jest wiodącą marką wysokiej jakości części zamiennych do japońskich, koreańskich i amerykańskich aut oraz lekkich pojazdów użytkowych. Oferta części zamiennych firmy Blue Print obejmuje ponad 20 000 towarów, należących do 100 różnych grup produktów. Polityką Automotive Distributors Ltd., koncernu do którego należy marka Blue Print, jest stawianie na jakość i bezpieczeństwo. Potwierdzić to może m.in. system zarządzania jakością oparty na przepisach PN-EN ISO 9001:2000.

Sprzęgła Blue Print charakteryzują się między innymi wysokim komfortem jazdy i niezwykłą trwałością na wszelkiego rodzaju zużycie. Konstruktorzy sprzęgła zadbali o najnowocześniejszą technologię w trosce o to, by sprzęgło służyło użytkownikom jak najdłużej, nawet w najbardziej wymagających warunkach. Wielokrotnie dowiedziono też, że sprzęgło Blue Print wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa, a jeśli dodamy do tego łatwy i intuicyjny montaż, otrzymujemy produkt z najwyższej półki.

Warto zaznaczyć, że firma Blue Print jako jeden z nielicznych producentów oferuje sztywne koła zamachowe, zastępujące koła dwumasowe. Jako przykład może posłużyć zestaw sprzęgła do Toyoty Avensis T22 2.0 D-4D, dostępny w promocyjnej cenie 1199,00 PLN na stronie sklepu internetowego iParts.pl.

Wszystkie sprzęgła Blue Print są objęte trzyletnią, nieograniczoną przebiegiem gwarancją. W ofercie firmy możemy znaleźć sprzęgła do następujących marek samochodów, takich jak: Cadillac, Chevrolet, Chrysler, Corvette, Daewoo, Daihatsu, Dodge, Ford, Honda, Hummer, Hyundai, Isuzu, Jeep, Kia, Lexus, Lincoln, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Proton, Ssangyong, Subaru, Suzuki i Toyota.

Sprawdź sprzęgło BLUE PRINT w ofercie sklepu iParts.pl

Powered by WordPress