Ashika

Ashika to marka grupy Japanparts, obecna na rynku od 1989 roku. Szybko zdobyła uznanie i została liderem sektora importu i dystrybucji części zamiennych do aut azjatyckich (japońskich, koreańskich, indyjskich, itp.) i amerykańskich.

Wśród licznych produktów znajdujących się w ofercie Japanparts możemy wyróżnić linię mechaniczną (tarcze hamulcowe, filtry, części hydrauliczne, wkładki, pasy i napinacza pasa, sprzęgła itp.), linię obróbki (głowice, tłoki, panewki itp.), linię elektryczną ( wycieraczki, silniczki, świece, alternatory itp.) a także linię zawieszenia (drążki układu kierowniczego i amortyzatory).

Na uwagę zasługują zwłaszcza sprzęgła Ashika, które już od paru lat cieszą się zaufaniem i powodzeniem wśród kierowców. Dzięki wnikliwym analizom i testom, którym specjaliści i eksperci poddają wszystkie produkty firmy Ashika, możemy mieć pewność, że sprzęgło będzie trwałe i idealnie dopasowane do naszego auta. Wytrwała praca i wysiłek doprowadziły do tego, ze sprzęgła Ashiki to świetne sprzęgła przy jednocześnie niskiej cenie, zachowując perfekcyjny stosunek ceny do jakości.

Jednym z podstawowych zadań sprzęgła Ashika jest przenoszenie napędu z silnika do skrzyni biegów. Dodatkowo, sprzęgło sprawuje funkcję tłumienia chwilowych przeciążeń przenoszonych z silnika do skrzyni biegów, wynikających z nieumiejętnego odpuszczania pedału sprzęgła. Trzeba tutaj zaznaczyć, że amortyzacja przebiega przy pomocy poślizgu, powstającego pomiędzy kołem zamachowym silnika i tarczą sprzęgłową oraz poprzez elementy amortyzujące umieszczone w tarczy sprzęgła Ashika (zazwyczaj są to sprężyny).

Najczęściej, sprzęgło zużywa się poprzez wytarcie okładzin tarczy sprzęgłowej lub wytarcie dźwigienek sprężyny talerzowej w docisku. Kolejnym częstym objawem jest również zużycie łożyska oporowego (słyszymy wtedy charakterystyczny szum). Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów i najnowocześniejszej technologii, sprzęgło Ashika ma wydłużoną żywotność i zapewnia komfortową i bezpieczną eksploatację.

Sprawdź sprzęgło ASHIKA w ofercie sklepu iParts.pl

Powered by WordPress