Kategoria: ‘Sprzęgła’

Sprzęgło

Jakie objawy mogą świadczyć o nadchodzącej awarii sprzęgła? Po czym poznać, że przyszedł czas na jego wymianę?

Sprzęgło nie należy do częściami o szczególnej wrażliwości i nie psuje się zbyt często, a jeśli już, to zwykle do awarii dochodzi stopniowo. Jeśli jednak nie będziemy z nim postępować właściwie i zlekceważmy pierwsze pojawiające się usterki, możemy narazić się na poważne i dość kosztowne konsekwencje.

spalone sprzęgło

Spalone sprzęgło – przyczyny

Spalone sprzęgło to dosyć częsta przypadłość pośród polskich kierowców. Niestety, ale najczęstsza przyczyna uszkodzenia sprzęgła to de facto nieumiejętnie posługiwanie się tym podzespołem oraz nieprawidłowy montaż w przypadku wymiany. 

diagnostyka sprzęgła

Diagnostyka sprzęgła

Sprzęgło to element, który umożliwia płynne zmienianie biegów podczas jazdy. Można by rzec, że od sprzęgła zależy to, czy kierowca będzie mógł się w ogóle poruszać samochodem. Jest to więc część eksploatacyjna pojazdu, która niewątpliwie wymaga uwagi. 

Sprzęgło wiskotyczne

Sprzęgło wiskotyczne – idealne rozwiązanie dla samochodów z układem 4×4

Od momentu powstania pierwszych samochodów z napędem 4×4, na rynku motoryzacyjnym pojawiło się wiele rozwiązań, które umożliwiają przeniesienie momentu przeniesienia napędu pomiędzy osiami. Jednym z takich rozwiązań jest właśnie sprzęgło wiskotyczne.

Zasada działania sprzęgła ciernego

Każdy użytkownik nie raz zastanawiał się nad tym, co dzieje się podczas wciskania pedału sprzęgła. Jakie reakcje zachodzą podczas wykonywania tej czynności? Zasada działania sprzęgła ciernego jest dość prosta, ale mimo to można się pogubić, dlatego postaramy rozwiać wszelkie wątpliwości.

Skutki błędnego montażu sprzęgła

Sprzęgło to część, która pozwala na włączanie i rozłączanie napędu pomiędzy jednostką napędową a skrzynią biegów pojazdu. Zasadniczym zadaniem sprzęgła jest przenoszenie, poprzez siłę tarcia, ruchu obrotowego z wału silnika na wałek sprzęgłowy skrzyni biegów, w efekcie czego możliwa jest płynna zmiana biegów podczas jazdy. 

spalone sprzęgło

Kiedy sprzęgło szarpie

Jednym z objawów niesprawnego sprzęgła są wyraźne szarpania podczas jazdy samochodem, najczęściej ruszania. Jakie są tego przyczyny dowiedzą się Państwo w dalszej części tekstu.

Koła dwumasowe w AutoParto.pl

AutoParto.pl to ogólnodostępna i jedyna na polskim rynku internetowa giełda części samochodowych.

Ranking popularności sprzęgieł

Dziś pragniemy przedstawić Państwu mały ranking najpopularniejszych marek sprzęgieł w Polsce, oraz ich udział na rynku sprzedażowym.

Sprzęgło sportowe

Jedną z najistotniejszych części układu napędowego, łączącego silnik ze skrzynią biegów jest sprzęgło. Jego zastosowanie jest niemalże identyczne w samochodach sportowych jak i samochodach seryjnych, jednak zasada działania jest nieco inna.

Powered by WordPress