Sprzęgło kompletne

Sprzęgło to jeden z najważniejszych komponentów w samochodzie. Część ta służy do przenoszenia momentu obrotowego na koła (umożliwia połączenie silnika z wałem napędowym). Kompletne sprzęgło składa się z trzech zasadniczych części: tarczy, docisku i łożyska oporowego.

Standardowe sprzęgło przy normalnej eksploatacji, może być wykorzystywane nawet od 100 do 200 tys. km. Bardzo dużo zależy jednak od samego kierowcy – styl, tryb jazdy (miejski/trasa) czy moc silnika ma znaczący wpływ na cały komplet sprzęgła. Wymiana sprzęgła kompletnego to dosyć spory koszt, oscylujący w granicach od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Dodatkowo, kierowcy posiadający samochód z mocnym silnikiem, np. turbodieslem, muszą się przygotować na dodatkowy wydatek, a mowa tutaj mianowicie o kole dwumasowym.

To wszystko sprawia, że niektórzy użytkownicy samochodów często szukają oszczędności za wszelką cenę. Nie zawsze jest to jednak działanie korzystne, bowiem wymiana przykładowo samej tarczy sprzęgła jest pozorną oszczędnością. Praktyka i doświadczenie wykazują, że mimo złudnego, dobrego wyglądu pozostałych komponentów sprzęgła, często mogą one stać się przyczynami różnorakich problemów w niedalekiej przyszłości. Poza tym każda ingerencja w sprzęgło niesie za sobą konieczność demontażu skrzyni biegów, przez co koszt robocizny drastycznie wzrasta. Jeśli nie wymienimy kompletnego sprzęgła, a tylko jeden element, możemy być zmuszeni do jego wymiany chwilę później, a tym samym płacić za robociznę po raz kolejny. Producenci zalecają więc wymianę kompletu sprzęgła: sprzęgła, docisku i łożyska oporowego.

Dodatkowo przy wymianie sprzęgła kompletnego warto zaopatrzyć się w produkty najwyższej jakości. W naszym sklepie koladwumasowe.pl można dostać wyłącznie części znanych producentów, którzy w wielu przypadkach oferują sprzęgła na tzw. pierwszy montaż. Należą do nich chociażby LuK, Valeo czy Sachs. Produkty typu „no-name” mogą nie tylko ulec zepsuciu po krótkim czasie, ale spowodować też poważne usterki innych komponentów, np. skrzyni biegów. Pamiętajmy – tylko kupno renomowanego kompletu sprzęgła daje nam gwarancję, że będziemy mogli jeździć bez problemów przez wiele tysięcy kilometrów.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress