Kategoria: ‘Producenci’

części zamienne blue print

Części zamienne Blue Print

Przedsiębiorstwo Blue Print zajmuje się produkcją części zamiennych, dedykowanych przede wszystkim samochodom pochodzenia azjatyckiego i amerykańskiego. Firma jest obecna na rynku od 1983 roku i jest bez wątpienia jedną z najbardziej rozpoznawalnych w branży. Części zamienne Blue Print wchodzą obecnie w skład jednego z liderów produkcji na rynku wtórnym – grupy Febi Bilstein. 

ASHIKA

ASHIKA to japońska marka grupy Japanparts, która na rynku motoryzacyjnym obecna jest od 1989 roku. Jest ona obecnie liderem importu i dystrybucji części zamiennych do samochodów azjatyckich (japońskich, koreańskich, indyjskich, itp.) i amerykańskich.

AISIN

Japońska firma Aichi Kogyo została założona w 1949 roku, jako producent elementów układu kierowniczego, hamulcowego oraz zawieszenia. W 1965 roku firma Aichi  przeprowadziła  fuzję z największym konkurentem na rynku komponentów motoryzacyjnych, Shinkawa Kogyo.

Lekkie koła zamachowe Exedy

W poprzednim artykule opisaliśmy sprzęgła Exedy z serii Normal Series. Dzisiaj natomiast, opiszemy znakomite, lekkie koła zamachowe Exedy. Produkt ten jest stosunkowo mało popularny w Polsce i znany przede wszystkim sympatykom tuningu.

Exedy Normal Series

W dzisiejszych artykule opiszemy jedną z linii sprzęgieł Exedy, a mianowicie Normal Series. Sprzęgła te są przeznaczone specjalnie dla ekstremalnych warunków jazdy, a więc do wyścigów czy rajdów. Jak każde sprzęgło Exedy, charakteryzują się one najwyższą jakością i niezawodnością.

Tarcza dociskowa Sachs

Sachs to producent, który wielokrotnie udowadniał, że jest prekursorem na rynku części samochodowych. Ciągłe udoskonalanie produktów i sprawianie, by były one bezobsługowe i bezwaryjne, jest głównym celem niemieckiej firmy. Właśnie z takich potrzeb powstało sprzęgło z dociskiem samonastawnym Sachs XTend.

Sztywne koło zamachowe Valeo

Nie ma co ukrywać, że we współczesnych dieslach koła dwumasowe potrafią okazać się kłopotliwe a przede wszystkim – kosztowne. Z pomocą klientom przyszła firma Valeo, która opracowała zestaw KIT 4 P, a mówiąc prościej – zestaw sztywnego koła zamachowego. Na czym polega ten system i czy rzeczywiście wpływa on na oszczędność eksploatacji?

Sprzęgła Aisin

Firma Aisin powstała w 1965 roku w Japonii. Dziś jest jedną z największych firm produkujących części samochodowe na rynek OEM i aftermarket, posiada roczny obrót rzędu wielu milionów dolarów, przedstawicielstwa na całym świecie i zatrudnia tysiące pracowników.

Koła dwumasowe Valeo

Sprzęgła Valeo są montowane w co trzecim samochodzie w Europie. Valeo oferuje 1100 zestawów i 700 osobnych elementów, w tym łożyska hydrauliczne i sprzęgła sportowe. Koncern stale rozwija i uzupełnia gamę produktów do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i ciągników rolniczych. Części i zestawy Valeo, produkowane w 12 zakładach na czterech kontynentach, są w sprzedaży w […]

Dwumasowe koła zamachowe LuK

Koło zamachowe jest zamontowane na wale korbowym, w celu usprawnienia pracy silnika. W wyniku tego procesu koło zamachowe przechwytuje energię kinetyczną, po czym przekazuje ją dalej. Tarcza sprzęgła połączona jest z bokiem koła zamachowego (pokryty jest powierzchnią ciernią). Natomiast w środku koła zamachowego znajduje się łożysko pilotujące wałka sprzęgłowego.

Powered by WordPress